Dezinfekce

Provádíme profesionální a účinnou dezinfekci objektů, budov, škol, nemocnic, prostředků hromadné dopravy a jiných prostor. Dezinfikujeme prostory od virů, bakterií a jiných patogenní mikroorganismů. Dezinfekce provedená naší firmou je rychlá a bezpečná. Zaručujeme profesionální přístup vyškolených odborníků, kteří mají v tomto oboru dlouholetou praxi. Odborný zásah dezinfekce poskytujeme domácnostem i firmám.

Dezinfekce je čištění předmětů od patogenních mikroorganismů. Podle způsobu dělíme dezinfekci na chemickou (prostřednictvím účinných chemických látek, tzv. dezinfekčních prostředků) nebo fyzikální (pomocí vysokých teplot nebo ultrafialového záření. Účinnou látkou je alkohol v koncentraci 70 % nebo aktivní kyslík. Jmenované látky jsou plně virucidní (viry likvidující) dezinfekční látkou. Alternativně lze použít i dezinfekce na bázi chlóru. Minimální aktivní účinnost látky je 60 minut v závislosti na prostředí.

  • Viricidní
  • Baktericidní
  • Fungocidní
  • Tuberkulocidní
Poptávka

Druhy dezinfekce

Dezinfekci lze provést různými způsoby a pomocí různých látek. Volba dezinfekčního prostředku závisí na místě použití

Alkohol nebo aktivní kyslík

Zásah je prováděn individuálně na základě rozměrů budovy a dispozic. V ideálním případě tak, aby nebyl narušen provoz / pracovní doba. Termín zásahu je vždy nastaven tak, aby aktivní látka stačila vyprchat.

Chlor

Používá se například ve vlhkých místech s velkým provozem veřejnosti (bazénech), nemocnicích, veterinární dezinfekce, bělení apod. Dezinfikovaný povrch musí být v tomto případě chemicky odolný (vhodná je aplikace na glazovanou keramiku, sklo, dlaždice, apod.), protože chlor některé povrchy narušuje. Dezinfekci je nutné provádět s naprostým vyloučením dalších, protože chlor má dráždivé účinky na lidský organismus, zejména na dýchací ústrojí.

Polymerová báze

Nejnovější způsob dezinfekce je založený na bázi polymeru, kdy je na dezinfikovaný povrch nanesena vrstva polymerového dezinfekčního prostředku, který nezapáchá, nepoškozuje ošetřovaný materiál a je nehořlavý. Je přitom plně virucidní (viry likvidující) a jeho ochrana je dlouhodobější, než u jiných typů dezinfekce, hodí se proto pro dezinfekci například prostředků MHD, vlaků, škol, nemocnic a všude tam, kde je velká koncentrace lidí a je požadavek, aby dezinfekce vydržela co možná nejdéle s co možná nejmenšími projevy/dopady jako je například zápach.

Ozon

Ozon se používá v místech s vysokou koncentrací elektroniky, v místech, kde by mohlo dojít ke zkratu, narušení povrchu, apod. Ozon se vyznačuje tím, že se rozpadne zcela beze stopy – v okamžiku vyvětrání se ozon rozloží na kyslík a zmizí beze stopy. Ozonování má také své nevýhody, zejména relativně dlouhý čas aplikace.

Proces dezinfekce

Poptávka

Do poptávkého formuláře prosím uveďte popis problému, termín kdy si přejete dezinfekci provést a přibližný rozsah. Ihned po obdržení poptávky se s vámi spojíme a snažíme se pro vás vybrat to nejvhodnější řešení. Po domluvě je možné pracovat i v nočních hodinách či o víkendu.

Cenová nabídka

Následně se vám ozveme s návrhem a cenovou nabídkou. V případě větších prostor k vám vyšleme technika, který posoudí rozsah, možnosti a domluví s vámi detaily.

Čas dezinfekce

Doba potřebná pro dezinfekci prostor je zcela individuální a záleží na velikosti objektu a vybavení. Prostory jsou ihned po dezinfekci možné k užívání.

Skončení dezinfekce

Poté co jsou prostory pečlivě vydezinfikovány budou prostory certifikovány a označeny jako dezinfikované. Dále vám poskytneme další rady, jak se chovat a zmenšovat možnost přenosu viru.

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

Když budete důsledně dodržovat hygienická pravidla, jako je časté mytí rukou či pravidlo nedotýkat se rukou nosu, tváře ani očí.
Je však nutné, aby se tento desinfekční gel nanesl z obou stran rukou, to znamená na dlaň i hřbet ruky, a aby zde dezinfekce působila přibližně 20 až 30 sekund. Množství gelu také musí být dostatečné, aby ruce navlhčilo. Opakovat nanesení gelu by se mělo poté, co přijdeme do styku s nějakými předměty, které by mohly být kontaminované.
Odborníci doporučují častější úklid prostor, kde se pohybuje větší množství lidí. Zároveň se nedoporučuje větrat, větrání budov dle odborníků zvyšuje šanci přenosu infekcí.
Stěžejním opatřením je samozřejmě zvýšená hygiena, důkladné provádění úklidu a správně používaná desinfekce společných prostor. Stejně tak důležitá jsou i vhodná opatření pojící se ke vzduchotechnice – především pak výměně filtrů.

Větrání na pracovišti snižuje relativní vlkost vzduchu. Tím přitom stoupá šance přenosu různých infekcí.

Intenzivnější proudění vzduchu napříč budovami může snížit relativní vlhkost vzduchu. Tím pak stoupá riziko přenosu infekcí. Proudění vzduchu roznáší patogeny ve větší vzdálenosti.
Doporučujeme zvýšit frekvenci četností úklidu v prostorách s vyšší kumulací osob. Dále je vhodné využívat chemické čistící prostředky v dostatečném dávkování dle pokynů výrobce.
Doporučujeme dezinfekci ploch, kde dochází k častému kontaktu plocha/ruce. Jedná se zejména o tlačítka výtahů, kliky dveří, madla eskalátorů, atp. Tuto dezinfekci je vhodné provádět minimálně 3x v denním režimu a jednou v době generálního (nočního) úklidu. Chemie určená k dezinfekci by měla být virucidní.
Dezinfekce prostor může být jednorázová, nebo dlouhodobá. Obě mají smysl, ta dlouhodobá ovšem má – zejména v současnosti – nepopiratelnou výhodu. Likviduje i viry, které se dostanou do vašich prostor ve dnech po dezinfekci následujících. Komplexní dlouhodobou ochranu prostor zajišťují dezinfekční prostředky na bázi polymerů. Používají se nejen na stěny, stropy a podlahy, ale také na veškeré vybavení kanceláří nebo provozů. Certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, které používáme, fungují 21 až 40 dnů. Tři týdny jsou přitom doba, kterou výrobce dezinfekce garantuje.
Aby mohla dezinfekce správně fungovat, je nezbytné dodržovat předepsaný technologický postup. Což vyžaduje poučený kvalifikovaný personál. Dezinfekce na bázi polymerů na dobře připraveném povrchu vytváří přibližně do půl hodiny od nanesení celistvý film. Dezinfikovaný povrch musí být odmaštěný a s neutrálním pH. Styk s dezinfekcí viry ani bakterie nepřežijí.

Nanášení probíhá fumizérem nebo rozprašovačem, což je něco jako elektrický ruční fukar, ze kterého tryská proud dezinfekce ve formě aerosolu. Proud z přístroje dosáhne zhruba na deset metrů takže ve většině prostor dosáhne snadno až na strop.

Pokud máte zájem o profesionální dezinfekci prostor

Kontaktujte nás